Seks i mdm

19.07.2019
Aktywność
Seks i mdm

Seksem można sprzedać prawie wszystko. Nawiązania do tej sfery odnajdziemy w reklamach zarówno artykułów spożywczych, budowlanych, kosmetycznych, motoryzacyjnych i wielu innych. Z jednej strony seks bardzo spowszechniał. W pewnym sensie już dawno przestał być tematem tabu. Z drugiej strony wszelkie nieprawidłowości w tej kwestii są dyskretnie pomijane. Lubimy się szczycić swoimi osiągnięciami, również tymi seksualnymi. O problemach natomiast niekoniecznie chcemy rozmawiać. Czy zgodnie z deklaracjami większości społeczeństwa jesteśmy wręcz bóstwami seksu?

Jak wynika ze statystyk kochamy się średnio 143 razy w trakcie roku. Dane te dosyć mocno odbiegają od wszechobecnego obrazu migdalących się par. Przyczyn takiej, a nie innej częstotliwości może być wiele. Od poczucia zmęczenia, złego samopoczucia, niskiej wartości przez brak satysfakcji w trakcie stosunku. Oczywiście przyczyn jest o wiele więcej, a każda z nich jest złożona z wielu czynników. Wspólnym mianownikiem jest to, że o niskim poziomie libido, ciągłej walce o osiągnięcie orgazmu czy braku satysfakcji w łóżku nie chcemy rozmawiać. Nie mówimy o tym nikomu: ani partnerowi ani lekarzowi. Sposobem na wyjście z tego błędnego koła jest przede wszystkim przyznanie przed sobą, że nie zgadzam się na takie funkcjonowanie. Kolejny krok to poszukanie specjalistycznej pomocy. Zażegnanie problemu okazuje się często dużo prostsze niż wydawało się na początku.

Mięśnie dna miednicy i udane pożycie seksualne

O mięśniach dna miednicy wciąż mówi się stosunkowo mało. Jeżeli już mówimy to głównie w kontekście zdrowia. Tymczasem ich rola w ciele jest zdecydowanie większa. Na pewno nie wolni jej sprowadzać tylko do aspektu sprawnościowego. Warto zaznaczyć, że są to mięśnie niezwykle ważne w ciele każdego człowieka, bez względu na płeć. Zaburzenia tej partii mięśniowej mogą rzutować na szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Od dyskomfortu w jamie brzusznej, przez bóle kręgosłupa, po nietrzymanie moczu. Warto żeby każdy zdawał sobie sprawę, że nie chodzi tylko i wyłącznie o zdrowie, ale również o przyjemność. W sferze seksu są wręcz kluczowym czynnikiem odpowiedzialnym za satysfakcję lub jej brak. Przez to, że znajdują się w miednicy mniejszej i bezpośrednio biorą udział w stosunku seksualnym istotnie wpływają na doznania i jakość życia seksualnego.

Wielu z nas jeżeli w jakikolwiek sposób kojarzy mięśnie dna miednicy myśli o mięśniu Kegla i o tym, że trzeba go wzmacniać. Nic bardziej mylnego. Po pierwsze mięsień Kegla to tylko jeden z wielu mięśni wchodzących w skład mięśni dna miednicy. Po drugie aby mięśnie dna miednicy pracowały prawidłowo konieczny jest zarówno ich skurcz i rozluźnianie. Paradoksalnie zdecydowana większość dolegliwości wynika z nadmiernego napięcia tych partii. Brak możliwości rozluźnienia znacząco hamuje możliwości ich napięcia. Jeżeli którakolwiek z tych funkcji zostaje zachwiana mięśnie nie mogą realizować swoich zadań. Jednym z nich jest np. rozluźnienie ciała podczas stosunku. Aby człowiek przeżył intymną ekstazę potrzebuje odpowiednich warunków. Między innymi rozluźnienia ciała. W momencie, gdy mięśnie intymne są permanentnie napięte osiągnięcie tego stanu staje się niemożliwe. Prowadzi to do problemów z osiągnięciem orgazmu, ale również do bólu odczuwanego podczas współżycia. Stąd natomiast prosta droga do unikania współżycia w ogóle. Zalet świadomej pracy z mięśniami dna miednicy jest wiele. Skupiając się jednak na jakości życia seksualnego poprzez odpowiednie ćwiczenia znacznie możemy ją poprawić. Jeżeli zadbamy o odpowiednie napięcie – nie zbyt duże, ani zbyt małe różnica będzie zauważalna. Warto zacząć od relaksu. Najpierw całego ciała, ale również mięśni intymnych. Działa to także w drugą stronę. Seks sam w sobie normalizuje napięcie mięśni i pozwala je rozluźnić. Wpływa odprężająco na całe nasze ciało.

Ćwicz, czerp przyjemność, bądź zdrowa i szczęśliwa

Odpowiednie ćwiczenia mięśni dna miednicy to poprawa ogólnego funkcjonowania i zdrowia. Nie zapominajmy, że bycie zdrowym to największy afrodyzjak. Zaraz po zdrowiu mamy naszą świadomość i psychikę. Dzięki pobudzeniu mięśni intymnych zwiększa się świadomość własnego ciała, czucie go oraz umiejętność wykorzystania również w sytuacjach intymnych. Czasem przez wiele lat tracimy kontakt ze zwoją intymnością. Aby zacząć czerpać z niej pełnymi garściami, konieczne jest obudzenie jej na nowo. Tu pomocne mogą okazać się właśnie ćwiczenia angażujące mięśnie dna miednicy (MDM). Kolejnym efektem takich ćwiczeń jest większa otwartość na seks. Jesteśmy bombardowani seksem, natomiast nie potrafimy rozmawiać o nim w cztery oczy. Gimnastyka intymna otworzy nas nie tylko fizycznie, ale na seksualność w ogóle. I to zarówno swoją jak i partnera. Jak wiadomo, im mniej w seksie zahamowań i cenzurowania siebie samego, tym lepiej.

Chcąc cieszyć się życiem seksualnym należy ćwiczyć dno miednicy, ale i odwrotnie. Regularne współżycie usprawnia funkcjonowanie tego obszaru. Pamiętajcie, że badania naukowe udowadniają, że seks ma korzystny wpływ na całe nasze zdrowie. Wzmacnia odporność, uspokaja, działa przeciwbólowo, wzmacnia serce, odchudza i wydłuża życie. Warto zadbać o to, żeby chciało się chcieć?

KONTAKT

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

KONTAKT

Drogie Panie!
Zapraszam do kontaktu chętnie odpowiem na Wasze pytania

Dane kontaktowe
 • ul. Bołtucia 7
  85- 796 Bydgoszcz
  (Dom Jubileuszowy Jana Pawła II
  Fundacji Wiatrak)

 • ul. Fordońska 46 G 
  85-719 Bydgoszcz

 • 884 959 026
 • kontakt@lacunastudio.pl
Formularz kontaktowy
  Help
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Wpisz tekst z obrazka w to pole (wielkość liter ma znaczenie)